Dowiedz się więcej!

Blog

7 zalet fotowoltaiki o których nie powie ci szwagier!

17 sierpnia 2021

Nowe instalacje fotowoltaiczne pojawiają się jak grzyby po deszczu. Mamy ich już w Polsce ponad 650 tysięcy! Nic więc dziwnego że wiedza na temat zalet elektrowni słonecznych jest wśród rodaków ogromna. Wiemy że pozwalają uniknąć podwyżek cen prądu, wiemy że ich instalacja jest szybka i bezproblemowa, wiemy że urządzenia są objęte wieloletnią gwarancją, wiemy też że instalując domową elektrownie słoneczną zagramy na nosie dostawcy energii. Nadal jest jednak wiele walorów fotowoltaiki o których pewnie nie słyszałeś. Wybraliśmy wśród nich siedem które mogą cię zainteresować.

Jeszcze nie masz fotowoltaiki? Zaczekaj!!!

13 sierpnia 2021

Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś elektrowni słonecznej na swoim dachu, to wstrzymaj się jeszcze chwilę. Przynajmniej do momentu aż nie przeczytasz tego tekstu. Wszechobecne reklamy fotowoltaiki pewnie już zwróciły twoją uwagę. To dlatego że montaż elektrowni jest naprawdę opłacalny a firmy walczą o klienta wszelkimi dostępnymi sposobami. Wśród tak wielu firm, pojawiają się również te nieuczciwe i nieprofesjonalne. Poniższy poradnik pozwoli ci mądrze podjąć decyzję zakupową, wybrać właściwego dostawcę i świadomie zaplanować instalację w swoim gospodarstwie domowym.

Zwrot podatku nawet 16 960 PLN

15 stycznia 2021

Jeśli jesteś właścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego (w tym szeregowca lub bliźniaka), taką kwotę możesz otrzymać po złożeniu deklaracji podatkowej za rok 2020. Niestety nie jest to stała kwota dla każdego podatnika i każdej instalacji. Niżej przedstawię podstawowe informacje i przykłady które pozwolą ci ustalić czy tobie również będzie przysługiwał taki zwrot, a jeśli tak to w jakiej wysokości.

Ekologicznie, komfortowo czy opłacalnie?

01 stycznia 2021

W branży motoryzacyjnej często możesz wybrać tylko dwie z trzech powyższych opcji. Jeśli auto ma być komfortowe i nie zrujnować nam portfela będzie posiadało silnik diesla lub spalinowy. Oczywiście, będą one mniej przyjazne środowisku niż elektryk. Jeśli z kolei auto ma być elektryczne i komfortowe, to jego cena będzie nieopłacalnie wyższa od tego z tradycyjnym napędem. Pozostaje nam opcja trzecia, czyli tanie auto elektryczne, którego poziom komfortu może godnie reprezentować wózek golfowy ;) Całe szczęście, nie każdy obszar naszego życia boryka się z takimi ograniczeniami - np. GOSPODARSTWA DOMOWE !

Opłata mocowa co to takiego?

30 października 2020

Firmy powinny przygotować się na wzrost rachunków za prąd, bo to właśnie te podmioty najmocniej dotknie opłata mocowa. Ta dodatkowa pozycja pojawi się na rachunku już “zaraz” - od 1 stycznia 2021 roku. Jakie to koszty? Czy rachunki będą dużo wyższe?

Fotowoltaika dlaczego warto?

01 października 2020

Rozwój technologiczny napędza świat, co ma oczywiście pozytywne strony, ale i wiąże się z produkcją coraz większej ilości energii elektrycznej. Każde, nawet najmniejsze urządzenie, potrzebuje jej do życia. Ale i my jesteśmy od niej uzależnieni, bo praktycznie wszystko, co używamy na co dzień, posila się prądem. Nie ulega wątpliwości, że to zapotrzebowanie będzie większe z każdym rokiem, a wraz z nim koszty energii elektrycznej. Czy fotowoltaika rozwiązuje te problemy?